صفحه اصلی اخبار مجموعه مقالات سخنرانیها آثار منتشرشده پرسش و پاسخ گالری تصاویر درباره ما تماس با ما
سلام چندي پيش در باره ترجمه واژه استرس پرسيدم اما جوابي دريافت نكردم.ممنون ميشم كه جواب بدهيد.
لطفا با شماره 66468545 تماس بگیرید

با سلام، لطفا بفرمایید بین زمان سفارش کتاب تا دریافت آن در شهر رشت چه مدت طول میکشد؟؟

با سلام

بستگی به درخواست شما دارد. ولی حداکثر یک هفته زمان میبرد.

سلام میشه بفرمایید  کلماتی نظیر: «محاوره ـ‌ معادله ـ مشاجره ـ مذاکره» چرا با «ات» جمع بسته می‌شوند درصورتی‌که این کلمات صفت مؤنث نیستند.

با عرض سلام و خسته نباشید. از آنجا که هر چهار کلمه مورد سؤال، ثلاثی مزید هستند، جمع بستن آنها با «ات» درست است؛ زیرا یکی از موارد «جمع مؤنث سالم» در عربی، جمعِ مصادر با بیش از  ریشة سه حرفی (ثلاثی‌ مجرد) است.

استاد ارجمند آیا این جمله درست است: «طی چند روز آینده شدیداً فعالیت کردم»؟

سلام کاربر عزیز

البته که درست نیست؛ زیرا «طی چند روز آینده» گروه قیدی مؤکد به مستقبل است. بنابراین باید فعل بعد از این گروه قیدی نیز مستقبل باشد. بنویسم: «چند روز بعد آن شدیداً فعالیت کردم...»

استاد عزیز عرض سلام و ادب و احترام به محضر شما سودای زرگری شما را همچون زر یافتم و اندیشه و تمام خرد را در هم آمیختم تا ظرافت اندیشه نگارنده را بیابم بدین نتجه رسیدم .ما حصل رنج وسختی سرمستیست. قدرت قلم زنی و واژه گزینی، نثر روان و ایجاز نویسی را خواندم و دیدم. سؤال: بار سنگین قامت چکاندن استعاره از چیست؟ گاه بریده نگارست یعنی چی؟ ارتقا ص2 پاراگراف 4 همزه چرا بالای الف نشسته؟ ارادتمند شما حسن پور از اساتید دافوس اجا ...

فرهیختة گرامی جناب آقای حسن‌پور! مرقومة سراسر محبت شما عزیز را خواندم و خرسندم که مقالات مزبور را به دقت خوانده‌اید. ذیلاً در پاسخ به سؤالات حضرت‌عالی توضیحاتی را تقدیم می‌کنم.

قامت چکاندن: ترکیب کنائی‌ست نه استعاری؛ «چکاندن» در معنی دومِ قاموسی و لغت‌نامه‌ای به معنی «کشیدن ماشة اسلحه» در متون ادب پارسی مشحون است و کاربرد دارد؛ البته در مقالة مزبور چکاندن مجازاً به مفهوم «کشیدن» آمده است.

بریده‌‌نگار: یعنی گوئی که گردآورنده از نوشته‌های دیگران جمله یا جملات یا بندهائی را عیناً بریده و با قلم خود کنار هم نوشته باشد.

ارتقأ: این املا نادرست؛ زیرا همزة پایانی پس از مصوت بلند «ا» [ā] معمولاً حذف می‌شود و در ضبط «ارتقا» حتماً همزه به نادرست بر کرسی «أ» آمده است. نظیر ابتدا، انشا، املا، امضا، انقضا، اجرا، انبیا، اطبا و وزرا.

آیا کار مشاوره پروژه های پژوهشی نجام می دهید؟ با سپاس

سلام

مشاوره پروژه های پژوهشی نیز انجام می دهیم. درباره پروژه خود طرحی اجمالی از طریق ایمیل کلک سیمین ارسال کنید. با تشکر از شما کاربرعزیز.

سلام با عرض خسته نباشید ، آیا امکان پست کتاب ها به درب منزل وجود دارد ؟

سلام

بله کتاب را از سایت تهیه کنید و آدرس دقیق پستی خود به همراه تلفن را برای ما ارسال کنید.

آیا کتاب آیین پژوهش از مصطفی گرجی دارید ؟

سلام

بله کتاب موجود است. شما با شماره تلفن 66468545 تماس بگیرید .

با سلام اطلاعاتی در مورد خرید قرآن قمی می خواستم .

سلام ، شما با شماره تلفن 66468545 تماس بگیرید .

ارسال سوال

این صفحه توسط تیم آذکو طراحی و پیاده سازی شده است .

برای دیدن نمونه کارها به سایت آذکو مراجعه نمایید .

‫تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه ، حسب مورد داراي ‫مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه ميباشند و فعاليتهاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري ‫اسلامي ايران است‬ .